Banorët e fshatit Burim në Maqellarë të Dibrës janë njohur vetëm mëngjesin e kësaj të diele me lajmin për vr asjen e 74 vjeçares nga nusja e djalit.

Ata kanë shkuar për ngushëllime që në momentin e vde kjes së Nazmies, familjarët nuk kanë treguar shkakun e vërtetë të vd ekjes së saj.

Advertisements

Ata thanë se vra sja mund të ketë ndodhur nga një ko nflikt i momentit, pasi nuk kanë dëgjuar për ko nflikte të mëparshme. Por ata thonë se për vr asje kanë mësuar mëngjesin e kësaj të diele pasi kanë menduar se ka vd ekur në mënyrë natyrale.

44 vjeçarja Miranda Markaj dyshohet se ka patur një ko nflikt të çastit ditën e djeshme rreth orës 16:00 me vjehrrën e saj, Nazmien. Kanë qenë fëmijët të cilët kanë dëgjuar britmat e të moshuarës, por pa ditur se çfarë po ndodh.

Vetëm pasi është kthyer djali në banesë, i cili punonte në Maqellarë, është marrë vesh ngjarja dhe është njoftuar policia. Vetë Miranda është munduar të fshehë kr imin dhe nuk është larguar nga banesa derisa është arrestuar nga uniformat blu.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP