Kryeministri Edi Rama mbrëmjen e sotme i ftuar në emisionin “Opinion” ka folur për videon ku disa persona u kapën në Maqellarë me mbi 7 milionë lekë dhe me karta identiteti.

Teksa moderatori Blendi Fevziu i tha se ata persona ishin kapur me “presh në duar”, Rama u shpreh se këto janë skena që Shqipëria i ka parë shumë kohë më parë, por po kthehen nga Pd.

Advertisements

AI foli edhe për ngjarjen e djeshme në Elbasan, ku akuzoi Partinë Demokratike për deklaratën se ekziston një grup i armatosur që mbron votën, ndërsa shtoi se Shqipëria do të ishte djegur nëse ky grup i armatosur do të ishte i Partisë Socialiste. Rama: Shqiptarët në 25 prill duhet të votojnë masivisht, sepse kjo është një skenë e tmerrshme. Është njësoj si skena e Elbasanit, me përjashtim se nuk pati viktima

Fevziu: U kapën me presh në duar

Rama: Preshin e sqaron policia. Preshin nuk e sqarojnë këta, që e bëjnë Shqipërinë të duket si një vend ku kanë ardhur hutut, ylët e tucët.

Advertisements

Fevziu: Kanë ardhur ca njerëz që mbajnë 7 milionë lekë në xhep dhe mbajnë lista me vete.

Rama: Këto skena Shqipëria i ka parë shumë kohë më parë dhe po kthehen nga PD. Duan të ndotin procesin dhe PS-në, por ata që bëjnë akuzat sot, i kanë duart me gjak. I kanë marrë jetën një njeriu dhe është plagosur një efektiv policie. Përfytyroni çfarë do të ndodhte në Shqipëri nëse grupi paramilitar do të ishte i PS-së. Nëse Taulant Balla do të dilte dhe të thoshte se ne kemi një strukturë paramilitare që mund të vrasë. Këtu do të ishte djegur Shqipëria.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP