Tensionet e rritura ditët e fundit nga partitë e opozitës janë bërë shumë të rre zikshme. Pas ngjarjes së rëndë të ndodhur në Elbasan ku mbeti i vr arë Pjerin Xhuvani, simpatizant i PS-së, Partia Demokratike jo vetëm që nuk distancohet nga dhuna por justifikon vr asjen dhe nxit më shumë përpla sje.

Së fundmi ka qenë drejtuesi politik i Lulzim Bashës në Qarkun Dibër, i cili ka sh okuar me deklaratën e tij.

Advertisements

Pasi organizoi dhe drejtoi një tjetër rast pengmarrjeje nga strukturat e ar matosura të PD në Maqellarë të Dibrëw së bashku me kandidatin tjetër, Luan Haka dhe qindra militantë, Xhelal Mziu ka bërë thirrje për vr asje. Ai garantoi militantët se kushdo që është i dys huar do ta pë sojë njëlloj si ai i Elbasanit, duke iu referuar të ndjerit Pjerin Xhuvani. Ai jo vetëm ka pranuar vr asjen e bërë nga grupi i ar matosur në Partinë Demokratike, por paralajmëron të tjera vr asje.

“Kemi ngritur grupet e gatshme. Nga sonte në vazhdim çdo person që lëviz në lagjet tuaja mjaftoj një telefonatë dhe do ta pë sojë njëlloj si ai i Elbasanit”, ka tronditur Xhelal Mziu.

“Mbrëmë u vr a njëri për shkak të shpërndarjes së parave, sot shpëtoi ky. Unë i bëj thirrje të gjithë banorëve të Dibrës që të dalin ta mbrojnë me gj ak, me sëpatë, me drunj apo me çfarë të dalë përpara votën’, tha ndër të tjera ai.

Advertisements

Ai pretendon se në makinën që bllokuan dje kishte karta identiteti dhe fotokopje të fletëve të votimit me emrin e kandidatit të PS, së Melaim Damzi. Kryesuesi i listës në Dibër, Xhelal Mziu tha se strukturat e PD-së do jenë prezent kudo dhe se PD do të operojë edhe fizikisht ndaj tyre.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP