Presidenti i Republikës, Ilir Meta i ftuar sot në “Opinion” u pyet edhe për rastin e Pukës, ku policia kapi në flagrancë një zyrtar të LSI i cili shpërndante fleta votimi ndërsa në makinë kishte mbi 5 milionë lekë të vjetra.

Kreu i Shtetit tha se ky person mund të varet në mes të Pukës, ashtu siç do të vari edhe Meta ata që do i kapë duke kryer k rim zgjedhor.

Advertisements

Meta: Populli me votë do sjellë drejtësi në këtë vend.

Fevziu: Keni fr ikë se do preket vota në 25 prill?

Meta: Do ketë tentativa, ata kanë filluar tashmë, po uragani është i pandalshëm.

Advertisements

Fevziu: Të gjitha partitë apo vetëm PS se thonë se edhe LSI është e përfshirë në këto blerje votash?

Meta: Po patjetër ato vajzat e LSI…

Karapanxho: Rasti i Pukës…

Meta: Kush është se s’e di.

Karapanxho: Një zyrtar i lartë i LSI në Pukë u kap me fleta votimi dhe lekë në makinë.

Meta: Ta varin në mes të Pukës siç do t’i v ar unë të gjithë ata që do i kap me këto gjëra.

Fevziu: Kemi aderuar në KE ndalohet dënimi me vd ekje.

Meta: Leji këto budalliqet si ata që thanë ushtria kapi kullën e kontrollit lejini këto muhabete ai ka pushetin ka policinë t’i kapi ata që bëjnë grusht shteti.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP