Partia Demokratike mbanë “pe ng” Lezhën për të dhënë rezultatin përfundimtar në këtë qark.

Bëhet me dije se në Lezhë janë numëruar të gjitha kutitë 249, por tek kutia e fundit e njësisë Kallmet PD pretendon se ka parregullsi.

Advertisements

Burime për media bëjnë me dije se PD në këtë njësi ka dalë forcë e tretë dhe kjo është arsyeja pse nuk e pranon rezultatin.

PS ka marrë në këtë njësi 160 vota, LSI ka dalë forcë e dytë me 97 vota dhe PD me 84 vota.

E vetmja kuti në rang vendi nga 5199 kuti është vetëm kjo e Lezhës e numëruar, por që nuk është deklaruar, pasi PD pretendon për parregullsi.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP