Në 24 orët e fundit, Italia ka regjistruar 21,932 raste të reja me koronavirus nga 331,154 teste të realizuara.

Ministria e Shëndetësisë bëri me dije se 481 pacientë kanë humbur jetën.

Advertisements

Gjithashtu sipas autoriteteve po ulet shtrimet e pacientëve në spitale, ndërsa është shënuar rritje në pavionet e kujdesit intensiv.

Deri më tani në Itali 3,318,983 kanë marrë dozën e dytë të vaksinës anti-Covid.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP