Home Lajme Ngjarje e rëndë/ Gjendet i pajetë roja i fabrikës, detajet e para nga policia

Ngjarje e rëndë/ Gjendet i pajetë roja i fabrikës, detajet e para nga policia

0
Ngjarje e rëndë/ Gjendet i pajetë roja i fabrikës, detajet e para nga policia

Rojtari i një fabrike është gjetur pa shenja jetë ditën e sotme në Rahovec.

Lajmi u konfirmua nga zëdhënësi i policisë Nysret Gjurkaj.

Advertisements

Në vendngjarje ka mbërritur ambulanca dhe policia e Rahovecit, ndërsa trupi i pajetë është dërguar për ekzaminim në spital.

Advertisements

“Datë 13.04.2021 rreth orës 08:00, nga pronari I fabrikës ,,Fatmir Commerc’’ që gjendet në fshatin Hoçë e Madhe, KK. Rahovec, është pranuar njoftim, se rojtari që kryen shërbim – sigurim në këtë fabrikë është gjetë I vd ekur në një barakë. Vendit të ngjarrjës I është përgjigjur fillimishtë patrulla policore nga Stacioni policer – Rahovec, si dhe hetuesit Rajonal, po ashtu dhe emergjenca mjekësore, e cila ka konstatuar vd ekjën e personit. Më urdhëresë të prokurorit kujdestar trupi I pajetë dergohet në IML-e për obduksion”, ka njoftuar Nysret Gjurkaj nga Policia e Kosovës.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP