Ditën e sotme fatmirësisht janë kryer 10.791 vaksinime në vendin tonë, me një shifër totale prej 232.379 vaksinimesh që nga fillimi i fushatës.

Shifrat janë bërë publike nga Ministrja e Shëndetësisë dhe Mirëqenies Sociale, Ogerta Manastirliu.

Advertisements

Kujtojmë që në vendin tonë aktualisht fushata është duke u zhvilluar me vaksina Pfizer, AstraZeneca, Sinovac dhe Sputnic V.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements