Moti do të jetë me kthjellime dhe vranësirat mesatare. Këto vranësira në mesditë do të pasohen nga reshje të dobëta e të përkohshme shiu, kryesisht në lindje, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Era, do të fryjë nga kuadrati i jugut e lehtë e lokalisht mesatare në bregdet, shoqëruar me dallgëzim në det të forcës 2-3 ballë.

Advertisements

Temperaturat parashikohen në:

– zonat malore 1°C deri në 13°C;

– zonat e ulëta 3°C deri në 18°C;

Advertisements

– zonat bregdetare 5°C deri në 18°C.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP