Pas përfundimit të numërimit të votave për partitë që garuan në zgjedhjet e përgjithshme të 25 prillit, ka filluar numërimi i votave për kandidatët përkatës të secilës parti, në bazë të të cilave do të hartohet dhe lista përfundimtarëve e 140 deputetëve që do të jenë përfaqësues të Kuvendit për katër vitet e ardhshme.

Advertisements

Për Partisë Socialiste renditja në qarqe, deri në orën 21.00 është si vijon:
–Në Tiranë kryeson për momentin Belinda Balluku;

Rezultatet finale të zgjedhjeve në kohë reale dhe të përditësuara nga burimi zyrtar KQZ këtë vit do të mund ti ndiqni në Dosja.al. Kliko për të parë platformën.
–Në Durrës, kryeson Jurgis Çyrbja
–Në Vlorë kryeson Edi Rama;

Advertisements

–Në Berat kryeson Blendi Klosi;
–Në Dibër kryeson Aurora Mara;
–Në Elbasan kryeson Taulant Balla;

–Në Fier kryeson Erion Braçe;
–Në Gjirokastër kryeson Bledar çuçi;
–Në Korçë kryeson Niko Peleshi;

–Në Kukës kryeson Gerta Duraku. Numërimi ka mbaruar në 141 qendrat e votimit.
–Në Lezhë kryeson Eduard Ndreca;
–Në Shkodër kryeson Paulin Sterkaj;

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP