Pas numërimit të forcave politike, ka nisur në të gjitha qarqet numërimi i votave që ka marrë secili kandidat. Për Partinë Demokratike, kandidatët më të votuar sipas qarqeve, deri në orën 21.00, janë:

-Në Tiranë kandidati më i votuar është Lulzim Basha;
-Në Vlorë kandidati më i votuar është Bujar Leskaj;

Advertisements

-Në Berat kandidati më i votuar është Tomor Alizoti;
-Në Dibër kandidati më i votuar është Kreshnik Çollaku;
-Në Elbasan kandidati më i votuar është Luçiano Boçi;

-Në Fier kandidati më i votuar është Agron Kapllanaj;
-Në Gjirokastër kandidati më i votuar është Tritan Shehu;
-Në Korçë kandidati më i votuar është Ervin Salianji;

-Në Kukës kandidati më i votuar është Flamur Hoxha;
-Në Lezhë kandidati më i votuar është Mark Marku;

Advertisements

-Në Shkodër kandidati më i votuar është Bardh Spahia;
– Në Durrës kandidati më i votuar është Manjola Luku.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP