Home Teknologji Kujdes/ “Instagram” bën paralajmërimin shqetësues

Kujdes/ “Instagram” bën paralajmërimin shqetësues

0
Kujdes/ “Instagram” bën paralajmërimin shqetësues

Rrjeti social Instagram ka paralajmëruar përdoruesit të kenë kujdes nga mashtruesit, që mund t’i kontaktojnë me një mesazh direkt duke pretenduar se janë nga kompania dhe në fakt mund të hakojnë llogarinë.

Instagram shkroi në Twitter: “Mbani llogarinë tuaj të sigurt, disa njerëz kanë marrë mesazhe të rrema që pretendohet të jenë nga “Qendra e Ndihmës për të Drejtat e Autorit” të Instagram.”

Advertisements

“Ju mund të merrni mesazhe që duken sikur janë nga Instagram, por nuk janë ashtu”.

Advertisements

“Shmangni sul.met dhe mashtrimin duke: Kontrolluar cilësimet tuaja për të konfirmuar se ju kemi kontaktuar apo jo. Nëse jo, atëherë mesazhi nuk është nga ne.”

Instagram gjithashtu u kërkoi përdoruesve që të aktivizojnë vërtetimin me dy faktorë për llogaritë e tyre.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP