Është gjendur trupi i pajetë i 13 vjecarit i cili ra në lumin Thames gjatë rrugës për në shkollë, pas kërkimeve të policisë që nga data 20 prill.

“Një trup është gjetur në lumin Thames dhe dyshohet të jetë i 13-vjeçarit i cili ra në lum javën e kaluar”, ka konfirmua policia.

Advertisements

Zaheid Ali, një nxënës 13-vjeçar në Akademinë Gl Globe në Southwark, besohet të ketë rënë në ujë rreth orës 8 të mëngjesit të Martën (20 Prill) pak pasi zbriti nga një autobus në Tower Bridge.

Në një letër nga drejtori i shkollës Matt Jones u thuhet prindërve se kjo ishte para ndalesës së tij të zakonshme, raporton London Live. Policia detare, zjarrfikësit dhe ekuipazhet nga RNLI kanë pastruar zonën si pjesë e “një kërkimi intensiv” me ndihmën e një helikopteri policie.

Sidoqoftë, një zëdhënës i Policisë së Qytetit të Londrës, duke udhëhequr hetimin për zhdukjen, ka konfirmuar sot (e enjte, 29 Prill) një trup është gjetur gjatë kërkimeve.

Advertisements

“Familja e tij është informuar, por ende nuk është bërë identifikimi zyrtar”. Z. Jones më parë e përshkroi incidentin si “një lajm shqetësues” për komunitetin shkollor, duke shtuar se “shpresat dhe lutjet” e tij ishin me familjen e fëmijës së zhdukur.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP