Një hotel në qendër të kryqytetit letonez është përfshirë nga flakët ku si pasojë kanë humbur jetën tetë persona të cilët kishin shkuar për pushime.

Kati i gjashtë i ndërtesës dhe çatia u përfshinë nga zjarri ku fatkeqësisht humbën jetën tetë personat.

Advertisements

Zjarrëfikësit menjëherë shkuan në vendin e ngjarjes ku bënë të mundur shuarjen e flakëve dhe evakuimin e 24 personave të tjerë të cilët po qëndronin në ambjentet e këtij hoteli.

Ndërtesa është e vendosur në qendrën tregtare të Rigës afër stacioneve kryesore të autobusëve dhe hekurudhave të qytetit.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP