Home Personazhe E trishtë! Ndahet nga jeta pas një sëmundjeje të rëndë këngëtarja dhe artistja e madhe

E trishtë! Ndahet nga jeta pas një sëmundjeje të rëndë këngëtarja dhe artistja e madhe

0
E trishtë! Ndahet nga jeta pas një sëmundjeje të rëndë këngëtarja dhe artistja e madhe

Ka vd ekur mbrëmë në Milano këngëtarja e njohur italiane Milva. Lajmi konfirmohet për Ansa nga vajza e saj Martina Corgnati, që shpjegon që nëna e saj kishte disa kohë që vuante nga një sëmundje.

Këngëtarja dhe artistja e madhe, emri i vërtetë i të cilës ishte Ilvia Maria Biolcati, ishte 81 vjeç dhe jetonte në Milano me sekretaren Edith dhe vajzën Martina, një kritike arti. Familja në këto momente po merret me organizimin e ceremonisë funerale, për ti dhënë këngëtares lamtumirën e fundit.

Advertisements

Italian singer Milva (C) arrives at the Hotel Ritz Carlton for the ‘Filmball’ of the 58th International Film Festival, Berlin, Germany, 14 February 2008. ANSA /JEN KALAENE

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP