Një grua ka rënë drejt vd ek jes nga 70 metra lartësi, pasi humbi ekuilibrin teksa pastronte dritaret e shtëpisë së saj.

27 vjecarja fatkeqe Olga Nauletova, humbi jeten teksa po bënte pastrimin pranveror të shtëpisë së saj. Ajo ishte parë më herët duke pastruar nga jashtë dritaret e apartamentit në katin e 21-të në ndërtesën e qytetit rus Kazan.

Advertisements

Dëshmitarët i thanë policisë se papritur ajo humbi ekuilibrin, madje në disa video sho kuese shiheshin momentet tra gjike kur ajo bie në trotuarin poshtë. Policia po kërkon të flasë me dëshmitarë teksa hetojnë rënien fat ale.

“Pakujdesia gjatë larjes së dritareve është versioni kryesor i aksidentit,” raportonte rrjeti vendas Plohie Novosti. gruaja punonte si shitëse në një dyqan makinash Nissan dhe ishte e martuar me 31 vjeçarin Kasim Nauletov, raportonin mediat.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP