Presidenti i Juventusit, Andrea Agnelli ka dhënë dorëhqje nga posti që mbante te skuadra. Numri një i Zonjës së Vjetër, ishte njëri nga ideatorët e Superligës së Evropës.

Sipas mediave ndërkombëtare, ai do të tërhiqet nga pozita për ta mbrojtur klubin.

Advertisements

Agnelli, Perez dhe 10 drejtues të klubeve të mëdha evropiane kishin nënshkruar marrëveshjen për Superligën e Evropës.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements