Anësori i Kombëtares së Argjentinës, Angel Di Maria mbrëmë dhuroi asistin e vitit.

Paris Saint-Germain u kualifikua në gjysmëfinale të Kupës së Francës, pasi fitoi me rezultat të thellë 5 me 0 kundër Angers.

Advertisements

Golin e parafundit e shënoi Mauro Icardi pas një asisti fantastik në stilin ‘rabona’ të dhuruar nga Di Maria.

Pas ndeshjes, ylli argjentinas tha se këtë lloj asisti e bën më lehtë sesa të godas me këmbën e tij të djathtë.

“Të them të drejtën ‘rabonan’ e bëjë më lehtë sesa të gjuaj me këmbën e djathtë (qesh)”, ka thënë Di Maria.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP