Një ndërhyrje për në “bu rg”, u regjistrua në ndeshjen e Bundesligës gjermane mes Hofenhajm dhe Vofsburg, që përfundoi me rezultatin 2-1 në favour të vendasve.

Bëhet fjalë për minutën e 90-të, e gjithë skuadra e Volfsburgut, përfshi edhe portierin, ishte hedhur përpara, në kërkim të golit të barazimit, teksa sulmuesi izraelit Dabur, përfitoi nga kjo situatë, duke u nisur në një kundërsu lm të shpejt, drejt portës së boshatisur.

Advertisements

Vrapimi për afro 70 metra e sulmuesit u ndal në limitet e zonës, nga një ndërhyrje horror e Otavios, që kërceu me të dyja këmbët nga mbrapa, duke penguar sulmuesin, i cili për fat të mirë, shmangu dëmtimin e rëndë.

Gjyqtari nuk nguroi ta ndësh konte menjëherë me karton të kuq, teksa ky moment është duke bërë xhiron e internetit. Një gjest i shëmtuar, që nuk i ka hije një kampionati si Bundesliga gjermane.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP