Boksierët shqiptarë, Florian Marku dhe Robin Krasniqi i kanë reaguar presidentit serb, Aleksander Vuçiq, i cili para dy ditëve ka publikuar hartën e Kosovës të mbuluar me flamurin serb. Ky veprim i tij ka ngjalluar reagime të shumtë, pasi edhe dy boksierët e njohur shqiptarë nuk kanë qëndruar të qetë duke i komentuar në postim.

“Kosova dhe Shqipëria” i ka komentuar Krasniqi duke i vendosur edhe një zemër të kuqe. Ndërsa, Marku në koment i ka vendosur nëntë flamuj kombëtar.Rrjeti social Instagram ende nuk ka marrë ndonjë veprim ndaj këtij postimi ofendues nga numri një i shtetit serb, përkundër se qytetarët shqiptarë kanë nisur një fushatë për t’ia fshirë atë.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP