Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Kavajë-Rrogozhinë, pranë Gosës.

Në aksident janë përfshirë një kamion tip Skoda me një automjet tip Mitsubishi. Burime për Top Channel bëjnë me dije se automjeti ka qenë në parakalim kur është për plasur me bankinën anësore dhe më pas me kamionin.

Advertisements

Në pamjet e siguruara nga Top Channel, duken dë met e rënda që kanë pës uar të dy automjetet nga përp lasja e shka ktuar nga humbja e kontrollit të dy drejtuesve. Për pasojë, janë pla go sur dy pasagjeret në automjet, të cilat janë dërguar me urgjencë në spital dhe ndodhen jashtë rre zikut për jetën.

“Rreth orës 09:10, në Gosë, Kavajë, është përfshirë në përp lasje mjeti me drejtues shtetasin G. Xh., me mjetin me drejtues K. L. Si pasojë janë dë mtuar shtetaset me iniciale Z. Gj dhe E. K, pasagjere në mjetin me drejtues G. Xh, të cilat u dërguan në spital për kontroll mjekësor, jashtë rre zikut për jetën.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”, thuhet në njoftimin e policisë.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP