Shkendije Mujaj u paraqit si një ndër femrat që nuk njeh tabu, e cila merrte vëmendjen për shkak të fotove pr ovok ative ku shfaqej edhe pa rroba.Tashmë, ajo ka hequr dorë përfundimisht nga fotot provokuese dhe është e mbuluar mehixhab duke iu përkushtuar Zotit.Shikovid

Ditën e sotme në një videomesazh në “Abc-në e mëngjesit”, Shkëndija u shpreh se ka qenë një zgjedhje e saj dhe se ndihet e lumtur për vendimin që ka marrë.

Advertisements

“Nuk dua ta përmend jetesën që kam bërë përpara, tashmë i përkas diçkaje tjetër, jam tek besimi që kam në Zot.

Dhe pse nuk kam shumë eksperiencë në këtë drejtim, për mua ka qenë një zgjedhje e lirë.Nuk kam si të flas unë për mbulesën dhe të mos flas për besimin se është diçka e kotë.Pas kësaj mbulese fshihet një besim dhe dashuri ndaj ndihem mirë.

Për fat të mirë jetoj në një shtet ku nuk jam ndjerë asnjë sekondë e paragjykuar.Unë nuk e kam parë këtë eksperiencë negative.Sa i përket shoqërisë kam patur shumë komplimente, me të vërtetë jam shumë e lumtur dhe ndihem e privilegjuar.“, u shpreh ajo./blic

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP