Në tregun e këmbimit valutor vendas, të Hënën, leku humbi pikë ndaj dollarit amerikan e paundit britanik ndërsa fitoi terren ndaj euros dhe frangës zvicerane.

Sipas kursit të këmbimit valutor vendas, dollari amerikan këmbehet me 103,79 lekë ose 0,35 lekë më shumë se në fundjavë.

Advertisements

Monedha europiane humbi 0,10 lekë dhe këmbehet me 123,38 lekë.

Ndërsa paundi britanik u forcua me 0,87 lekë dhe këmbehet me 143,66 lekë. Franga zvicerane humbi 0,04 lekë dhe këmbehet në kotën e 111,29 lekëve.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP