KOSOVË- Ish-deputeti i Kuvendit të kosovës, Sejdullah Hoxha ka humbur jetën ditën e sotme. Gazeta Ekspress shkruan se lajmin e kanë bërë të ditur familjarët e ish-deputetit Hoxha.

Në njoftim shkruhet se varrimi i ish-deputetit do të bëhet në varrezat e qytetit Dragodan dhe se nuk do të jetë i mbyllur për shkak të Covid.

Advertisements

“Me dhimbje e pikë llim të thellë lajmërojmë farefisin, miqtë, shokët dhe dashamirët se me datë 06/03/2021 ka ndërruar jetë, bashkëshorti, babai, vëllau dhe gjyshi ynë i dashur dhe i paharruar.

Va rrimi i të ndjerit bëhet në rrethin familjar, në varrezat e qytetit në Arbëri (Dragodan). Për shkak të pandemisë me virusin Covid 19 nuk mbahet e pamja”, thuhet në njoftim.

Sejdullah Hoxha ka qenë deputet në Kuvendin e Kosovës në legjislaturën e parë të tij.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP