DASHI (21. 03. – 20. 04)

Puna: Kur bëhet fjalë për punë, këtë javë mund të keni një udhëtim të shkurtër afarist, për të cilin të bashkëpunëtorët tuaj nuk do të jenë shumë entuziastë. Në çdo rast, Deshtë, do të kenë mjaft energji për ta përfunduar çdo punë sa më mirë që të jetë e mundur, prandaj kjo është arsyeja pse mund të presin ndonjë shpërblim në fund të kësaj jave dhe në fillim të javës tjetër.

Advertisements

Shëndeti: Bëni kujdes në trafik. Depr esioni i vogël ose mendimet e këqija janë të mundshme.

Dashuria: Shanset që kjo dashuri të ndodhë më në fund këtë javë janë të mëdha, mirëpo për disa arsye duhet të mbetet sekret. Është e mundur që të jetë dikush nga puna. Nëse nuk është fjala për lidhje dashurie, atëherë për fat të keq, është një zhgënjim më i madh emocional që partneri juaj nuk është ai që keni menduar se do të ishte. Pra, sido që të jetë, ju do t’u qaseni emocioneve nga një aspekt romantik. Dash të zënë, mos iu nënshtroni magjepsjes së një personi jashtëzakonisht tërheqës dhe karizmatik, nuk do të mbetet sekret për shumë kohë.

DEMI (21. 04 – 21. 05)

Advertisements

Puna: Demat do të merren me pasuri të paluajtshme këtë javë, domethënë është fusha që do t’i interesojë më shumë. Çdo blerje ose rregullim i hapësirës mund të merret parasysh. Rimodelimi i shtëpisë ose i hapësirës së punës do t’i mbingarkojë plotësisht, kështu që ata mund të shprehin gjithë krijimtarinë e tyre që e posedojnë.

Shëndeti: Përpiquni të zvogëloni pirjen e duhanit dhe alkoolit këtë javë dhe në përgjithësi, enët e gjakut janë pak të tendosura.

Dashuria: Mund t’u ndodhë Demave kur bëhet fjalë për dashuri që ata përziejnë dashurinë dhe miqësinë këtë javë. Ky aspekt do të sjellë dashuri të bukur e të qëndrueshme vetëm për ata që i qasen asaj nga pozicione të qarta që nga fillimi. Dema të zënë, kujdesuni që të mos i vendosni miqtë tuaj mbi partnerin tuaj, një kthesë e pakëndshme e ngjarjeve mund të ndodhë së shpejti. Ka gjasa që do të mbeteni pa partner, ndërsa dhe miqtë tuaj do të habiten për shkak të sjelljes suaj irracionale.

BINJAKËT (22. 05 – 21. 06)

Puna: Do të ketë shumë situata të paqarta nga fundi i javës në punë, prandaj bëni kujdes dhe mos heshtni, por menjëherë konsultohuni me bashkëpunëtorët nëse diçka nuk është e qartë për ju. Sidoqoftë, entuziazmi dhe puna do të jenë akoma në fokusin tuaj. Jeni gati të bëni me sukses gjithçka që pritet nga ju edhe këtë javë.

Shëndeti: Shëndeti është i mirë, por mos u ngutni askund, do të arrini në kohë.

Dashuria: Dashuria do të jetë pak “e çuditshme” këtë javë për Binjakët. Diçka ndodh ose pritet të ndodhë dhe nuk ju pëlqen vërtet. Në një moment mund të habiteni edhe nga reagimi i dikujt, shpërthimi i emocioneve të dikujt. Një person që keni menduar se ishte thjesht një koleg ose mik do t’ju befasojë me një shpërthim të jashtëzakonshëm emocionesh dhe nuk mund të prisni se do të jeni shumë të emocionuar.

GAFORRJA (22. 06 – 22. 07)

Puna: Një javë biznesi shumë të suksesshëm do të jetë para Gaforreve, sepse ata do të jenë plot entuziazëm, vullnet të mirë, të qeshur, të përzemërt. Do të ketë disa thashetheme prapa shpinës tuaj, ana e mirë është që ju do të mësoni për këtë dhe do t’i prisni ato histori në rrënjë.

Shëndeti: Keni nevojë për vitamina, fruta, perime, ushqime të preferuara, një film i bukur dhe një muzikë e shkëlqyeshme do t’ju kthejnë energjinë e duhur.

Dashuria: Kjo javë është unike për dashurinë dhe duhet të përdoret në maksimum. Mundësitë fantastike hapen dhe ai mund të jetë një person që ka lidhje jashtë vendit. Ky person mund të duket misterioz, misterioz në shikim të parë, por në fakt ai thjesht tërhiqet në një pjesë të botës së tij të brendshme romantike. Kjo mund të jetë dashuri e vërtetë, unike, e cila përfundon në martesë. Thjesht, njohja me shikim të parë. Gaforret e zëna duhet t’i kushtojnë vëmendje që të mos dashurohen edhe me një person tjetër, sepse atëherë ato mund të vuajnë, duke mos dashur të lëndojnë partnerin e tyre, por duke mos dashur të heqin dorë as nga kjo dashuri.

LUANI (23. 07 – 22. 08)

Puna: Java e punës do të ndërthuret me një dozë akoma të caktuar nervozizmi. Nuk do të ishte keq të mbështetesh në ndihmën e një miku kur bëhet fjalë për punë, apo edhe të vendosësh të punosh së bashku me miqtë. Në atë rast, do të ishte e dëshirueshme që t’i korrigjoni nevojat e atij miku për të dominuar në çdo situatë.

Shëndeti: Tashmë keni qenë nën stres për një kohë të gjatë, është koha të bëni një ekzaminim sistematik dhe të kontrolloni trupin tuaj.

Dashuria: Dashuria i sjell Luanët një situatë disi konfuze këtë javë, sepse ata nuk janë mësuar të merren me dashuri me një person kaq të parezistueshëm, siç do u shfaqet këtë javë. Kjo mund të jetë shumë tërheqëse për Luanët, dhe ka shumë të ngjarë që të paktën të hyjë në lidhje me këtë person, por zhvillimi i mëtejshëm i historisë është i pasigurt, sepse ky nuk është lloji i personit që mund t’u përshtatet plotësisht Luanëve. Luanët e zënë duhet t’u kushtojnë vëmendje marrëdhënieve të fshehta, si të tyre ashtu edhe të partnerëve të tyre.

VIRGJËRESHA (23.0 8 – 22. 09)

Puna: Shumë gjëra do t’ju irritojnë, duke filluar me dikë që ju shpejton vazhdimisht për të përfunduar një punë. Sidoqoftë, duhet të jeni të matur në gjithçka, sepse në një moment gjërat mund të dalin jashtë kontrollit dhe ju mund të prisni më shumë sesa ato që keni menduar dhe keni dashur të arrini. Sidoqoftë, pas këtij “pastrimi të madh”, do të jetë më e lehtë për ju të ktheheni në detyrimet tuaja të përditshme të punës dhe t’i përfundoni ato në paqe.

Shëndeti: Virgjëreshat këtë javë mund të kenë probleme me dhëmbët dhe kockat në përgjithësi, transmeton Telegrafi.

Dashuria: Dashuria është për Virgjëreshat këtë javë pasionante dhe tërheqëse, por në të njëjtën kohë ekziston një ndjenjë që nuk ju lejon që personi që ju afrohet të marrë shumë nga zemra juaj. Ju dyshoni në sinqeritetin e atij personi, gjithçka duket shumë ideale që të jeni reale. Virgjëreshat e martuara le t’i kushtojnë vëmendje partnerit të tyre, sepse ata kanë dyshuar se ajo po fsheh diçka prej tyre për një kohë të gjatë.

PESHORJA (23. 09 – 22. 10)

Puna: Do të keni shumë punë për të bërë, por do t’u qaseni ndryshe, me më shumë entuziazëm dhe lehtësi, kështu që vetë puna do të bëhet më shpejt. Ajo që duhet të keni kujdes kur bëhet fjalë për punë është të mos bashkoheni me asnjë “klan”.

Shëndeti: Konsumimi i shumë lëngjeve, pastrimi i veshkave me lëngje të shtrydhura të freskëta është më se i rekomandueshëm.

Dashuria: Peshoret do të joshen këtë javë për të hyrë në ndonjë flirt, apo një aferë në punë. Nëse do të matnin se çfarë mund të fitojë Peshorja dhe çfarë të humbasë me këtë marrëdhënie, humbja është sigurisht më e madhe. Personi që shfaqet është tërheqës, por është gjithashtu shumë i papërcaktuar për Peshoren. Kjo është një javë e dashurisë, por duhet të jeni të vetëdijshëm se jo çdo dashuri përfundon në martesë ose diçka të përhershme. Sa i përket Peshores, koha e tyre për dashuri ende nuk ka ardhur, prandaj mos u ngutni. Peshorja nuk duhet të flirtojë në punë, partneri do t’i zbulojë.

AKREPI (23. 10 – 22. 11)

Puna: Akrepat vazhdojnë të njëjtën tendencë në punë këtë javë si në javët e mëparshme. Financat mund t’i shqetësojnë në një farë mënyre Akrepat këtë javë, por gjithashtu të finalizojnë disa çështje në lidhje me financat në një kuptim pozitiv.

Shëndeti: Akrepat e kanë zhvilluar seksualitetin këtë javë.

Dashuria: Akrepat janë plotësisht të dehur nga dashuria këtë javë, prandaj ka mbetur shumë pak hapësirë për të menduar për punën. Kjo është njohje e menjëhershme, me një fjalë, do të jeni në gjendje t’i lexoni mendimet, fjalët dhe shpjegimet e njëri-tjetrit. Shijoni dashurinë, i dashur Akrep, pas një periudhe të vështirë e meritoni të ngroheni nga ky diell i dashurisë. Akrepat që janë të zënë me të vërtetë mund ta gjejnë veten në një pikë kthese në jetë, sepse kjo dashuri mund t’i çojë larg, aq larg sa ata janë të gatshëm të shkatërrojnë gjithçka në mënyrë që të bëjnë dashuri me këtë person.

SHIGJETARI (23. 11 – 21. 12)

Puna: Shigjetarët ndihen të hutuar dhe të dekurajuar dhe kanë përshtypjen se e kanë zhgënjyer eprorin e tyre me disa nga dështimet e tyre në punë. Nëse jeni eprori, do të keni probleme me punonjësit tuaj, d.m.th. pritjet tuaja nuk do të jenë në përputhje me vëllimin e punëve që mund të bëjnë në të vërtetë.

Shëndeti: Shigjetarët do të keni shëndet të mirë këtë javë.

Dashuria: Nuk mund të thuhet as në dashuri se çdo gjë do të lulëzojë për Shigjetarit, por sërish ka ngjarje interesante. Në disa tubime në shtëpi, ose në vizitë te një familje, ju mund të takoni një person jashtëzakonisht intrigues, tërheqës, karizmatik dhe që mund të kthehet në dashuri që do të zgjasë. Shigjetarët e zënë mund të kenë mjaft konfrontime në martesë ose me një partner të përhershëm për gjëra shumë të vogla, dhe pothuajse cikërrima. Duket sikur partneri ka vendosur mizën ta bëjë elefant. Falni atë, ai nuk do ta përballojë gjatë këtë gjendje shpirtërore.

BRICJAPI (22. 12 – 20. 01)

Puna: Është e vërtetë, zelli, vullneti për të punuar dhe energjia ekzistojnë, por ambienti në punë nuk është shumë i shkëlqyeshëm. Konflikte të vogla janë të mundshme me kolegët, ose nëse Bricjapi është në një pozitë shefi ose drejtori, me vartësit. Diskutimet janë të mundshme, por pas tyre, të paktën situata do të jetë shumë më e qartë.

Shëndeti: Kapsllëku është i mundur, bricjapët të kujdesen për mënyrën se si ushqehen dhe nëse marrin mjaft lëngje.

Dashuria: Ngjarjet e dashurisë, kur bëhet fjalë për Bricjapin, janë diçka tjetër. Këtu është shumë e mundur të takoni një person, tip, aventurier të jashtëzakonshëm, përmes një rrjeti social, ose në një udhëtim shumë të shkurtër. Personi që Bricjapi takon është i gjithanshëm, i interesuar për kultura të tjera dhe studimin e vendeve të tjera dhe peizazheve, dhe Bricjapi tashmë është humbur në sytë e atij personi aq thellë sa deti. Bricjapët e zënë do të tundohen të hyjnë në një marrëdhënie të fshehtë, por ata përsëri do të ndihen të përgjegjshëm dhe besnikë.

UJORI (21. 01 – 19. 02)

Puna: Ujori, i cili ndryshe është një humanist i madh, do ta gjejë veten në një moment në mes të një rrëmuje në punë, duke u përpjekur të pajtojë palët e grindura të kolegëve të tij. Sidoqoftë, këshilla për Ujorin është të mos ndërhyjë shumë në problemet që nuk e shqetësojnë atë personalisht.

Shëndeti: Streset që goditën pa mëshirë Ujorët në periudhën e mëparshme tani po bëjnë dëmin e tyre.

Dashuria: Kjo javë në dashuri është e qetë, kështu që edhe nëse do të ketë një takim të papritur, të bukur, pavarësisht tërheqjes së madhe dhe magjike, kjo histori vështirë se mund të sjellë ndonjë qëndrueshmëri por mund të jetë më shumë se një ekstazë momentale. Ujorë, mos e idealizoni menjëherë atë person, por bëni më të mirën tuaj për ta njohur, për t’u siguruar që princi (princesha) nga përralla të mos jetë vetëm një zhgënjim i madh.

PESHQIT (20. 02 – 20. 03)

Puna: Paralajmërimi për Peshqit, kur bëhet fjalë për punë, është se të tjerët nuk do të kenë mirëkuptim për ngjarjet tuaja emocionale, romancat dhe ëndrrat e ditës në punë. Në puna askush tjetër nuk do të bëjë pjesën tuaj. Kjo do të shkaktojë një diskutim të nxehtë në punë. Mos u befasoni, mos përzieni biznesin dhe çështjet private.

Shëndeti: Peshqit janë kthyer aq shumë drejt ngjarjeve të dashurisë saqë kanë lënë pas dore shëndetin e tyre.

Dashuria: Kjo është epoka e dashurisë për Peshqit, të cilët do ta shijojnë atë në maksimum. Përkundrazi, kjo mund të jetë një periudhë vendimtare për Peshqit kur bëhet fjalë për dashurinë, dhe mund të ndodhë që ata të takojnë partnerin e tyre të jetës tani. Peshqit e zënë, kanë dy zgjidhje… ose të ringjallin lidhjen e tyre dhe të bien përsëri në dashuri me partnerin e tyre të përhershëm, ose një mundësi tjetër, për të hyrë në një marrëdhënie të fshehtë, e cila shumë shpejt do të bëhet shumë serioze dhe si e tillë sjell shumë e trazirave në jetën e tyre.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP