I gjithë rrethi i Bulqizës është bllokuar nga reshjet e dendura të dëborës.

Shumë fshatra të njësive administrative janë bllokuar dhe kanë mbetur pa energji elektrike.

Advertisements

Trashësia e dëborës në qytet ka arritur 40 cm ndërsa në njësitë administrative vijon nga 50-80 cm.

Policia i bën thirrje automjeteve që të mos lëvizin gjatë natës për shkak të situatës së shkaktuar nga stuhia dhe reshjet e dendura që kanë përfshirë kryesisht zonat veriore të vendit.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP