Një tërmet me magnitutë 5.6 të shkallës Rihter, ka god itur Iranin jugperëndimor. Mediat e huaja shkruajnë se si pasojë të paktën 10 persona kanë mbetur të lën duar.

“Njerëzit në Sisakht dhe qytetin e Yasuj lanë shtëpitë e tyre në panik. Uji dhe energjia elektrike janë ndërprerë në Sisakht”, ka thënë për mediat një zyrtar lokal në provincën Kohgiluyeh dhe Boyer Ahmad.

Advertisements

“Ekipet e shpëtimit dhe ambulancat janë dërguar në zonë. Deri më tani 10 persona janë të lën duar”, shtoi më tej ai.

Agjencia shtetërore e lajmeve IRNA tha se tërmeti, i ndjerë në disa qytete në rajon, goditi në një thellësi prej 10 kilometrash në 10:05 pasdite. Deri më tani nuk ka raportime për vik.tima.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP