Reshjet e dendura të dëborës ka qënë shkak i bllokimit të qindra banorëve në Qafë-Thanë. .

Mes tyre ka edhe pleq dhe fëmijë, të cilët të detyruar nga temperaturat e ulëta janë drejtuar në lokalet aty pranë për t’u ngrohur.

Advertisements

Por grumbullimi në një vend sjell edhe rrezikun e përhapjes së koronavirusit, pasi javët e fundit në Shqipëri janë raportuar shifra të larta të infektimeve.

Rrëshqitja e një autobusi dhe një kamioni e bën edhe më të vështirë situatën, pasi në rrugën e bllokuar nuk mund të mbërrijë as borëpastruesja.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP