Italia vijon të përcjellë shifra inkurajuese sa i përket situatës së COVID-19 në vend.

Në 24 orët e fundit, përtej Adriatikut, janë regjistruar 7.351 raste të reja infektimesh nga 179.278 teste të kryera në të gjithë vendin. Fatkeqësisht nuk kanë arritur ta fitojnë betejën me virusin 258 persona.

Advertisements

Që prej fillimit të pandemisë në vendin fqinj, janë regjistruar 93.835 vdekje.

Aktualisht në të gjithë territorin e vendit janë 400 mijë raste pozitive, raporton Ministria e Shëndetësisë në Itali.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP