Mbremjen e sse dieles ne pjesen e pare te Perputhen Prime kane qene te ftuar disa nga konkurrentet e Perputhen 1 si Antoneta, Ina, Geri dhe Eno. Ata ishin perballe konkurrenteve te larguar nga Perputhen 2 Anes, Fjoreles, Shqipes, Gracianos dhe Fatjonit.

Pas kesaj ka reaguar menjehere ish konkurrenti i Perputhen 1 Alban Dyrmishi, nje prej djemve qe pati disa here debate derisa u largua.

Advertisements

Ai ka publikuar disa foto nga Perputhen Prime dhe perbri tyre shkruan:

“Vazhdon shfaqja e shemtuar e Perputhen duke genjyer akoma e akoma e akoma edhe pse kane kaluar vite duket genjeshtra qe rrjedh ne vena nuk e heq dot kollaj. Me bojkotojne mua qe genjejne rehat.”

Pas kesaj nje ndjekes i shkruan Albanit se pse Olsa, autorja e programit nuk e ka ftuar dhe ai shkruan: “Olsa fton njerez qe i ngjajne Olses!”.

Advertisements

Me tej ai ka bere nje tjeter postim ku ka thene:

“Dy vjet pa krijuar asnje cift real. Hi syve publikut ne Perputhen 1, hy syve ne Perputhen 2 dhe vazhdojne e flasin per suksesin e ketij emisioni? Ky emision eshte skenar i paster ( ndahet ne njerez me karakter qe i thone jo skenarit dhe ngelen ne hije dhe njerez pa karakter qe i thone po perfitimeve individuale.) Dhe e dine te gjithe vetem se askush s’ka deshire te prishe marredheniet me njerezit dhe te flase i pari. Suksesi i vetem jane reklamat dhe perfitimet individuale ne kurriz te nje publiku idiot qe i pasuron pa e kuptuar duke i sterndjekur ne rrjetet sociale. Shihini, kenaquni po hiqjani follow, nje follow i juaj perkthehet ne leke duke mashtruar per ata”.

Ka qene shume i revoltuar Albani ne postimet e tij kundrejt emisionit dhe vecanerisht autores Olsa Muhameti.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP