Ndërsa, të ëmës, sipas saj, nuk i kanë vënë as oksigjen. Situatën në spitale, ajo e përshkruan një torturë.
TIRANË– Një qytetare ka ngritur alarmin nga spitali Covid 1, teksa deklaron se nuk e di a e ka të gjallë të ëmën apo jo. Në një prononcim për mediat, gruaja dëgjohet të thotë se ka sjellë dje të ëmën në spitalin e Infektivit dhe e vetmja gjë që ka dëgjuar, janë ulërima.

Ndërsa, të ëmës, sipas saj, nuk i kanë vënë as oksigjen. Situatën në spitale, ajo e përshkruan një torturë.

Advertisements

“Bëni diçka për të gjithë sepse po na marrin në qafë nënën, babanë, të gjithë. Na shkatërruan dje. Mamasë i kishte shkuar oskigjeni 47, bërtisnin…sa këtej andej dhe nuk i jepnin oksigjenin e duhur. E kemi sjellë që dje dhe nuk dimë nëse është gjallë. E kanë bërë njeriun biznes. Sill kos, sill lëng frutash, di unë çfarë është këtu, di unë a është gjallë nëna ime moj,”- dëgjohet të thotë gruaja.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP