Legjenda braziliane e futbollit, Pele, tashmë 80 vjeç, ka bërë një rrëfim sa i përket jetës sentimentale.

I martuar tre herë, “O Rei” pranoi se kishte pasur kaq shumë marrëdhënie sa humbi edhe numrin e fëmijëve.

Advertisements

“Sinqerisht, unë kam pasur shumë marrëdhënie, disa prej të cilave rezultuan me fëmijë. Unë mësova për ta shumë vonë”, thotë Pele në një dokumentar për Netflix, raporton Ora News.

Mes tyre është edhe Sandra Machado, të cilën Pele nuk e njohu kurrë, edhe pasi gjykatat vendosën atësinë e saj në 1996.

Sandra, e cila vdiq nga kanceri në 2006, erdhi në jetë pas lidhjes së dashurisë me shërbëtoren Anisia Machado.

Advertisements

Fëmijët e PELE

Kelly, 54, Edinho, 50, Jennifer, 42, dhe binjakët Joshua dhe Celeste 24, kanë lindur nga dy martesat e saj të para me Rosemeri dos Reis Cholbi dhe Assiria Lemos Seixas.

Vajza e tij Flavia lindi nga një marrëdhënie me gazetaren Lenita Kurtz në 1968.

“Ai tha se ishte një marrëdhënie e hapur, por ishte e hapur vetëm për të”, rrëfeu një muaj më parë Maria da Graca Xuxa, një ish-modele 57-vjeçare që kishte dalë me “O Rei” kur ai ishte vetëm 17 vjeç.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP