Nëpërmjet një statusi në rrjetin e saj social “Facebook”, Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë Znj. Evis Kushi informon se është prekur nga COVI.D-19.

Ajo shprehet se është ka.rantinuar dhe po përmbush detyrat e saj nga shtëpia, teksa apelon tek të gjithë për respektimin e masave anti-COV.ID me qëllim parandalimin e përhapjes së vi.rusit

Advertisements

Statusi i plotë në “Facebook”

“Të dashur miq,

Pas testimit për CO.VID-19, ju informoj se kam rezultuar pozitive. Aktualisht jam ka.rantinuar, duke ndjekur të gjitha udhëzimet e mjekëve dhe do të vazhdoj t’i përmbush detyrat nga shtëpia.

Advertisements

Ju bëj thirrje të gjithëve, të respektoni të gjitha rregullat dhe protokollet në fuqi, për parandalimin e përhapjes së vi.rusit.

Uroj shumë shëndet për ju dhe familjet tuaja!”

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP