Në tregun e këmbimit valutor vendas, të Martën, monedhat e huaja kryesore humbën terren në raport me Lekun, përjashtuar franën zviceriane.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane këmbehet me 101.68 Lekë ose 0.23 Lekë më pak se një ditë më parë. Ndërsa euro u zhvlerësua lehtë për të dytën ditë radhazi me 0.01 Lekë duke zbritur në kuotën e 123.56 Lekëve.

Advertisements

Paundi britanik humbi terren me 0,12 Lekë dhe këmbehet sot me 141.64 Lekë.

Franga zvicerane u forcua me 0.14 Lekë dhe këmbehet me 114.57 Lekë.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP