Masat ajrore të qëndrueshme do të vijojnë të ndikojnë vendin tonë edhe përgjatë fundjavës dhe fillimit të javës që vjen.

Moti parashikohet kryesisht i kthjellët, me vranësira kalimtare këto më të theksuara ditën e shtunë dhe të dielë.

Advertisements

Era do të fryjë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi 1-8m/sek, ndërsa valëzimi në dete do jetë i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat do të pësojnë rritje graduale në të dyja vlerat.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP