jë dridhje e fortë sizmike u ndie, rreth orës 5.30 të mëngjesit të sotëm, në disa zona të Akaisë, Etoloakarnania, Korinth dhe Fokida në Greqi.

Sipas të dhënave nga Instituti Gjeodinamik grek tërmeti kishte një madhësi 4.9 të shkallës Rihter dhe epiqendra ishte e vendosur 11 km në juglindje të Nafpaktos, ndërsa thellësia fokale u përcaktua në pesë km.

Advertisements

Tërmeti me madhësi 5 ballë u pasua nga të paktën gjashtë god.itje të tjera ku më e madhja prej të cilave ishte me madhësi 4.1 ballë dhe që që ndodhi në orën 06:38.

Deri më tani në mediat greke nuk janë raportuar pro.bleme serioze, përveç rënies së suvave në rrugën Gounari në Patras.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP