Ai u dërgua në spital në gjendje kritike dhe ndërroi jetë një ditë pas aksidentit.

Sipas njoftimit ka filluar një hetim për rrethanat e vde kjes së tij.

Advertisements

Një zëdhënës i Nicki Minaj konfirmoi vd ekjen e 64-vjeçarit nw New York Times, por nuk dha detaje të mëtejshme.

Minaj kishte folur shumë herë në të kaluarën për marrëdhënien e saj të trazuar me babanë e saj.

Edhe pse reperja kishte postuar disa herë foto në të cilat pozonin të përqafuar, lidhja e tyre duket se ka një anë të errët .

Advertisements

Prindërit e saj u transferuan në SHBA nga Trinidad kur ajo ishte pesë vjeç dhe ajo u rrit në Queens.

Sipas Daily Mail , në vitet e kaluara, 38-vjeçarja kishte folur disa herë për sjelljen abu zive të babait të saj ndaj nënës së saj dhe problemeve të tij të varësisë.

Duke folur për New York Times në 2015, Minaj e kishte përshkruar atë si një njeri që bërtiste dhe mall konte vazhdimisht në shtëpi.

Në një grin dje të ashpër me nënën e saj, Robert Marage ishte përpjekur t’u vinte flakën shtëpisë së tyre, sipas Minajt.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP