Në Itali kanë rezultuar pozitivë për koronavirus, 13,762 persona, nga 288,458 testime të realizuara.

Fatkeqësisht gjatë 24 orëve të fundit kanë humbur jetën 347 pacientë.

Advertisements

Aktualisht në kujdes intensiv janë 2,045 pacientë, ndërsa shkalla e pozitivitetit është 4,8 %.

Autoritetet shëndetësore gjithashtu bëjnë me dije se situata në qarqe vijon të mbetet serioze dhe se me variantet e reja të koronavirusit, vendi është i rrezikuar nga përhapja e kësaj sëmundje.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP