Ditën e djeshme është dnarë nga jeta në moshën 67 vjeçare ish-gazetari i RTSH-së Nikolla Lena.

Lajmi për ndarjen nga jeta të gazetarit Lena u bë i ditur nga miq dhe kolegë të tij.

Advertisements

Nikolla Lena punoi me përkushtim në Radio Televizionin Shqiptar, ndërsa vitet e fundit punoi si gazetar në Agjencinë Telegrafike Shqiptare (ATSH), ku mbulonte sektorin e Turizmit dhe Mjedisit.

Miqtë e tij shprehen se me pasionin që e karakterizonte, Lena sillte në shkrimet e tij çështje të ndryshme nga fusha e turizmit dhe mjedisit.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP