9-vjeçari Alvin ka ndërruar jetë nga COVID-19, ai arriti të fitonte betejën me tumorin, por fatkeqësisht jo atë me virusin që ka kapluar botën dhe nuk po njeh moshë.

Themeluesi i Fundjavës Ndryshe, Arbër Hajdari , i cili ka dhënë lajmin në facebook, shkruan se 9-vjeçari ia arriti që të luftonte me tumorin, por nuk mposhti dot Covid-19.

Advertisements

9-vjeçari u dërgua në Zvicër ku të voglit i dhanë veç një muaj jetë dhe pas një ndërhyrjeje në Stamboll ku u njoftua se doli me sukses, krejt papritur, Alvini ka ndërruar jetë nga koronavirusi, me gjithë përpjekjen për ta shpëtuar.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements