Në repartin Infektiv në pediatri janë të shtruar rreth 8 fëmijë, të cilat janë infektuar me koronavirus.

Mësohet se dy prej tyre ndodhen në terapi intensive për shkak të gjendjes së rënduar shëndetësore.

Advertisements

Sipas informacioneve për Report Tv, fëmijët e shtruar në repartin infektiv të pediatrisë janë nga 2 deri në 12 vjeç.

Deri tani në vendin tonë ka rreth 2.000 fëmijë të infektuar me koronavirus.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP