Një shqiptar i moshës 38 vjeçar nuk e ka fitur dot be.tejën me Co.vid dhe ka ndërruar j.etë në Itali. Sipas mediave italiane, shqiptari, identiteti i të cilit nuk bëhet i ditur, raportohet se ka ndërruar jetë më 7 shkurt.

Rasti ka krijuar shumë polemika në rajonin Molise, për shkak të mungesës së një spitali për trajtimin e rasteve me Co.vid.

Advertisements

Pas përkeq.ësimit të gjendjes shëndetësore, shqiptari u dërgua për mjekim, por spitali nuk kishte kushtet për të mjekuar personat e inf.ektuar me COV.ID-19.

Atij nuk iu dha kurrë ndihma mjekësore ndërroi j.etë duke lënë pas gruan 25-vjeçare dhe dy fëmijë të mitur, raportojnë mediat përtej Adriatikut.

Vde.kja e tij shkaktoi debate të shumta në këtë rajon mes drejtuesve të institucioneve lokale për mungesën e një spitali për të trajtuar pacientët, të cilët deri tani transferoheshin me helikopter në qytetet e tjera.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP