Sipas mediave polake “Gol24” si dhe “Legia.net” bëhet me dije se skuadra polake e Lagias së Varshavës dëshiron që të bëjë një transferim të katërt dhe bëhet fjalë talentin dhe yllin e Tiranës, Ernest Muçi. Sullmuesi do të kushtojë rreth një milion euro.

Nga sa mësohet, dhe bëhët me dije, bisedimet kanë vazhduar për disa javë mes palëve, por Tirana këkron që të përfitojë sa më shumë. Legia ka kohë deri në 24 shkurt. Nga ana e klubit polak janë ofruar 500 mijë euro dhe 10% të kartonit, ndërkohë që marrëveshja mbetet shumë e komplikuar deri në fund.

Advertisements

Tashmë pritet që të ketë një vendim për lojtarin, me shumë gjasa brenda këtyre 2-3 ditëve. Kujtojmë që pëër Ernest Muçin ka pasur oferta të shumta.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements