Një lajm i trishtë ka ardhur mëngjesin e sotëm për artin shqiptar. COVID-19 i ka marrë jetën kolosit të poezisë dhe këngës arbëreshe, Zef Kakoca.

Lajmin e hidhur e ka bërë me dije me anë të një postimi në rrjetet sociale, këngëtari Ilir Shaqiri.

Advertisements

Kakoca prej disa ditësh ishte në betejë me Covid-19, betejë të cilën nuk arriti ta fitonte.

Kakoca është bërë i njohur si një nga kollonat kryesore që luf.toi në ruajtjen e gjuhës dhe kulturës shqiptare në Itali.

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP