Një lajm i trishtë ka ardhur për letërsinë shqiptare. Ka ndërruar jetë fabulisti dhe profesori i nderuar korçar, Ali Bregu.

Bota e letrave në zi/ Ndahet nga jeta fabulisti dhe profesori i nderuar

Advertisements

Lajmin e hidhur të ndarjes së tij nga jeta e dhanë familjarët. Miqtë dhe mediat lokale të qytetit të Korçës.

“Lajm i trishtë!

Ditën e sotme është lajmëruar ndarja nga jeta e fabulistit të mirënjohur Ali Bregu, nga familjarët e tij…

Advertisements

Do i mungojë jetës artistike e letrare te qytetit…

Ngushëllime familjes!”, njofton media lokale e këtij qyteti.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP