foto ilustruese

Shtetet e Bashkuara, janë vendi me numrin më ta lartë të infektimeve, ku gjatë orëve të fundit janë shënuar mbi 85,070 persona, duke e çuar shifrën ne total 28,261,470 milionë.

Advertisements

Ndërkohë që kanë ndërruar jetë mbi 1,497 pacientë dhe shifra në total është 497,174 pacientë.

Bilanci i COVID në botë/ Gati 110 milion të infektuar dhe mbi 2.4 milion të vd ekur, SHBA- ja mbetet e para me numrin më të lartë të infektuarve

BOTË– Shifra e të infektuarve me Covid-19 në gjithë botën ka shkuar mbi 109 milionë, ndërsa 2,411,745 njerëz kanë ndërruar jetë.

Advertisements

Shtetet e Bashkuara, janë vendi me numrin më ta lartë të infektimeve, ku gjatë orëve të fundit janë shënuar mbi 85,070 persona, duke e çuar shifrën ne total 28,261,470 milionë. Ndërkohë që kanë ndërruar jetë m, Sbi 1,497 pacientë dhe shifra në total është 497,174 pacientë.

India renditet e dyta, me numrin më të lartë të infektimeve totale edhe pse shifrat e ditëve të fundit janë në ulje. Gjatë orëve të fundit janë regjistruar mbi 7,862 persona të infektuar dhe në total ka arritur 10,916,589 njerëz, ndërkohë kanë humbur jetën mbi 112 pacientë dhe numri në total i vdekjeve është 155,764.

Në Evropë gjendja paraqitet problematike, ku disa vende ende janë në izolim dhe disa të tjera kanë shtyrë masat parandaluese.

Franca renditet e gjashta, për sa i përket numrit të lartë të infektime. Gjithashtu, numri i pacientëve në spital me Covdid-19 në Francë është në nivelin më të lartë që nga nëntori. Gjatë orëve të fundit kanë rezultuar pozitiv 53,013 njerëz, duke e çuar numrin në total 3,465,163 persona, ndërkohë që kanë ndërruar jetë mbi 1,252 persona dhe numri në total është 81,814.

Në Gjermani numri i rasteve të konfirmuara pozitiv gjatë orëve të fundit është mbi 27,894 njerëz, duke e çuar shifrën në total 2,341,701 mijë persona. Ndërkohë që kanë ndërruar jetën mbi 781 njerëz dhe numri në total është 65,566. Kancelarja gjermane Angela Merkel ka thënë se të gjitha vaksinat e miratuara nga rregullatori i ilaçeve të BE-ja do të aplikohen në Gjermani, duke përfshirë ato ruse dhe kineze.

(d.a/dosja.al)

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP