Nuk e pritën në hyrje të qytetit sikur ishte lajmëruar. E megjithatë banorët e prekur nga përmbytjet në Shkodër nuk mund të mos dilnin për ta respektuar si duhet Kryeministrin e vendit.

Mesazhet i zgjodhën si fillim ti shprehnin me shkrim përmes pankartave të shumta të cilat i kishin vendosur në një varkë, mjeti i lundrimit që i ka shoqëruar për rreth 2 muaj ndërsa ishin nën ujë.

Advertisements

Ironinë nuk ja kursejnë të parit të vendit.

“Jemi mbledhur për të pritur Skëndërbeun e tretë, se dyshi është Spiropali”, tha një banor nga Berdica e Mesme, njësia administrative Berdicë.

“Ne jemi të përmbytur, vizita e Ramës për vaksina është absurde”, u shpreh një banor i zonës.

Advertisements

Kujtojmë se kryeministri Edi Rama ndodhet në qytetin e Shkodrës pasi pritet që të fillojë vaksinimi për personelin mjekësor të qarqeve të Veriut. Rama u pa në qytetin e Shkodrës teksa mbërriti me një eskortë të madhe policie dhe gardistësh, ndërsa dhjetra efektivë kanë blinduar qytetin.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP