Kur kanë kaluar thuajse 3 muaj nga ndarja nga jeta e Diego Armando Maradonës (argjentinasi ndërroi jetë në 25 nëntor 2020) dhe het imi për një “vd ekje me dashje” sa vjen e po bëhet më i fr ikshëm, një tjetër prapaskenë e bujshme vjen së fundmi, e cila i përket psikopedagoges Griselda Morel.

“Monon (kuzhinierja e Maradonës) më ka treguar sesi infermierët apo edhe mjekët që kuronin Diegon shkrinin në birrë apo qoftë në një gotë verë.

Advertisements

E bo mbar donin me ilaçe në mënyrë që ai të flinte, pasi Maradona vuante prej shumë vitesh nga mungesa e gjumit. Dhe nëse ai flinte, edhe stafi mjekësor mund të relaksohej. Kishte ditë që Diego çohej në 9 të mëngjesit dhe kërkonte një birrë, por në vend që t’ia ndalonin, infermierët hidhnin edhe qetësues brenda saj”.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP

Advertisements