Për javën e 16-të të Superligës shqiptare, Kukësi fiton në “Elbasan Arena” ndaj Bylisit me shifrat 2-1, ndërsa Skënderbeu nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Apolonisë
SHQIPËRI– Kanë përfunduar dy ndeshjet e Superiores për javën e 16-të të Superligës shqiptare. Kukësi fiton në “Elbasan Arena” ndaj Bylisit me shifrat 2-1, ndërsa Skënderbeu nuk shkoi më shumë se një barazim 1-1 ndaj Apolonisë brenda në shtëpi, një takim që u vendos nga shumë episode.

KUKËSI-BYLIS 2-1

Advertisements

Takimi nis mal

ore për Kukësin që e panë veten në disavantazh, kur mbrojtësi Stojanovic shënoi në minutën e 26-të. Megjithatë reagimi i verilindorëve ishte mjaft i mirë dhe në minutën e 40’ kapiteni Agim Ibrahimi riktheu baraspeshën, ndërsa në të 57-ën ishte sulmuesi Eze që shënoi golin e dytë.Kukësi regjistron fitoren e dytë radhazi dhe duke u ngjitur përkohësisht në vendin e katërt me 23 pikë.

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

Advertisements

SHQIPERIA IME GRUP