Home Sociale Video/ Histori suksesi: Njihuni me 34-vjeçaren nga Preza që realizoi ëndrrën e kultivimit të mjedrës

Video/ Histori suksesi: Njihuni me 34-vjeçaren nga Preza që realizoi ëndrrën e kultivimit të mjedrës

0
Video/ Histori suksesi: Njihuni me 34-vjeçaren nga Preza që realizoi ëndrrën e kultivimit të mjedrës

Manjola Hafizi nga Preza është një e re 34 vjeçare që zhvillon kulturën e mjedrës në tokën e saj në fshat. Ajo shprehet në një video të publikuar në Facebook nga faqja ”Pakëz Dritë” se pas shumë kohësh që po mendonte për një gjë ndryshe, kishte zgjedhur mjedrën për ta zhvilluar si kulturë.

Hafizi tregon në video historinë e saj, historinë e një të reje që me mbështetjen e shtetit, specifikisht AZHBR-së, arriti që të realizojë ëndrrën e saj e cila nisi në vitin 2016. Ajo tregon hapat që e nxorrën fituese të grantit nga AZHBR dhe ne fund ka një mesazh për të gjithë të rinjtë “Ka shumë fusha në bujqësi që janë shumë të mira, për aktivizimin e të rinjve” shprehet Manjola Hafizi nga Preza./Lexo

Advertisements

Advertisements

Bashkohuni edhe në grup, mund të ndani në çdo kohë denoncimet dhe çdo ankesë me të gjithë ndjekësit e tjerë!

SHQIPERIA IME GRUP